Bilecik Haberleri, Bilecik Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Anaokulu öğrencilerinden çevre dostu proje

Bilecik Bahçelievler Anaokulu’nda bahçesinde Eko Okul Projesi kapsamında anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan sergi, defile ve yapılan projeler açılışına Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Öğrencilerimizden de olumlu dönükler alınca çok mutlu olduk”

’Yağmur Sularının Geri Dönüşümü’ projesi hakkında bilgi veren Bahçelievler Anaokulu Müdürü Sevgi Uğurlu Kullanıyorum, atmıyorum, hayatıma uyarlıyorum projesi kapsamında bir çok etkinlik düzenlediklerini belirtti. Uğurlu, “Burada öncelikli olarak hedefimiz su dönüşümünün çocuklara uygulayarak öğretmek. Yağmur sularının oluklardan birikerek gelip su kazanına dolmasıyla buradan akıttığımız hortumlarla ve kovalarla suyu çiçeklerimizin ve bahçemizin sulanmasında kullanıyoruz. Öğrencilerimize hem suyu fazla tüketmemek hem de geri dönüşü yağmur sularını nasıl kullanabileceğimizi anlatmak. Bunda da hedefimize ulaşmak bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimizden de olumlu dönükler alınca çok mutlu olduk” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından protokol üyeleri “Çocuğun olduğu her yer güzeldir” diyerek serginin açılış kurdelesini kesti. Kurdele kesiminin ardından anaokulu öğrencilerinin projede olan yağmur sularının oluklara irikmesi ve su kazanına gelmesiyle akıtılan suyun çiçek ve bahçeyi sulama gösterileri, Eko-Tim adlı geri dönüşüm defilesi ve son olarak ikram yapılmasıyla etkinlik son buldu.

Bir önceki yazımız olan Bilecikspor şampiyonluk maçına hazır başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi