Bilecik Haberleri, Bilecik Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kılıçdaroğlu avukatlar resepsiyonunda konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle İstanbul İl Örgütünün gönüllü avukatlarının düzenlediği resepsiyona katıldı. Hukuk insanlarının gerçekten Türkiye’de adalet olup olmadığını sorguladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Düşünün iki gazeteci. Murat Aksoy ve Atilla Taş’la ilgili ifade ediyorum düşüncelerimi. Savcı serbest bırakılmalarını istiyor. Yargıç da serbest bırakıyor. Gece yarısı tekrar mahkeme kuruluyor ve tekrar gözaltına alınıyorlar. Emin olun 12 Eylül darbe döneminde bile bunlar yaşanmıyordu. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz. Hiçbir dönemde böylesine demokrasiden, hukuktan uzaklaştığımız bir dönem yaşamadık. Cumhuriyet gazetesinin yazarları tam 155 gündür iddianame bekliyorlar. Yargılanmak istiyorlar. Nerede adalet, nerede hukuk. Bunların hiçbirisi yok. Sözde var özde yok. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” dedi.

“Nasıl olur da bir ülkenin anayasası değişir, hukuk fakültelerinden ses çıkmaz” diyen Kılıçdaroğlu, “Koşulların eşit olmadığı bir ortamda referandum yapılıyor. Ama her şeye karşı 16 Nisan’da onurumuzla ve gururumuzla sandığa gideceğiz. 17 Nisan’da hayırlı bir sonuç elde edip bütün dünyaya halkımızın demokrasiden ödün vermediğini haykıracağız. Denebilir ki ‘hayır çıkarca kaos olur’. Böyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Hiç de kaos olmaz. Herkes yerli yerinde oturur. Ne olur. Demokrasiye bağlılığımızı bütün dünyaya göstermiş oluruz” diye konuştu.

Volkan Kayalar 

Bir önceki yazımız olan Dışişleri'ndan Rusya açıklaması başlıklı makalemizde Dış Politika Haberleri, dışişleri bakanlığı ve metro hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi