Bilecik Haberleri, Bilecik Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

MHP’li meclis üyeleri komisyonlarda istifa etti

Bilecik İl Genel Meclisi Nisan ayı ikinci birleşimi Meclis Toplantı Salonunda yapılırken 3 gündem maddesi görüşüldü. İlk gündem maddesi Söğüt ilçesi Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu, Ertuğrulgazi Ortaokulu ve 100. Yıl Atatürk İlkokulu hizmet binalarının bakım onarım giderlerinde kullanılmak üzere 20 bin TL ödenek aktarılması görüşüldü. Bu gündem oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonun havale edildi. İkinci gündem maddesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bozüyük ilçesi, temel eğitim kurumlarının küçük onarım giderleri için kullanılmak üzere 90 bin TL’nin ödenek aktarılması oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonun havale edildi. Günün son gündem maddesi olan Bozüyük ve Osmaneli ilçelerinde temel eğitim kurumlarının tüketime yönelik mal ve malzeme alımı giderlerinde kullanılmak üzere 50 bin TL ödenek aktarılması talebinin görüşülmesi oldu. Bu gündem maddesi de oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonun havale edildi. Tüm gündem maddelerine CHP’li İl Genel Meclis üyeleri Turgay Yılmaz ve Hikmet Turhan’ın çekimser kaldı.

MHP’li 2 üye komisyon görevlerinden istifa ettiler

Bilecik İl Genel Meclisi Nisan ayı ikinci birleşimi sonundan dün yapılan birinci birleşimde İl Encümen ve 8 komisyona üye seçimi olmuştu. Sanayi ve Ticaret Komisyonuna seçilen MHP’li İl Genel Meclis üyeleri Mehmet Yılmaz ve Orhan Uğur komisyonlardan Bilecik İl Genel Meclisi Başkanlığına bir dilekçe yazarak istifalarını istediler.

Öte yandan dün de İl Encümen Üyesi seçimleri sonrası 2 MHP’li meclis üyesi salonu terk etmişti.

Bir önceki yazımız olan Bilecik’te AK Parti referandum çalışmaları aralıksız devam ediyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi