Bilecik Haberleri, Bilecik Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Müze ziyaretçilerini ağırlıyor

Dr. Nabi Avcı’nın katılımı ve görkemli bir açılış töreni ile hizmete giren Bozüyük Belediyesi Şehir Müzesi ve Arşivi ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Hafta sonu konser programı için Bozüyük’e gelen Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği sanatçıları Nilgün Kızılcı ve Sıtkı Akın ile Koro Müdürü Hasan Öztürk müzeyi ziyaret etti. Misafir sanatçılara bağlama eğitmeni ve koro şefi Mehmet Uysal eşlik ederek ziyaretçilerine kısa bir Bozüyük gezisi yaptırdı. Bozüyük’ün tarihi ve kültürel mirasının sergilendiği ve kısa bir süre önce ziyarete açılan müzeyi gezen sanatçılar, müzenin Bozüyük için önemli bir değer olduğunu kaydettiler. Müzenin tüm bölümlerini ve içerisinde yer alan eserleri tek tek inceleyen sanatçılar eserler hakkında da bilgi aldı. Misafirler son olarak müzenin girişinde hatıra fotoğrafı çektirerek Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi ziyaretlerini ölümsüzleştirdiler.

Bir önceki yazımız olan Başkan Bakıcı’dan "Nisan Otizm Dünya Farkındalık Ayı" mesajı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi